Ogłoszenia duszpasterskie na XVI Niedzielę Zwykłą

( 21 lipca 2024 r.)

1. Dzisiaj szesnasta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Msze św. o 9.00, 10.30, 12.00 i 20.30.

2. Kancelaria parafialna w wakacje czynna jest w poniedziałki środy i piątki w godzinach 16.00 – 17.30.

3. Przy budowie instalacji odgromowej zakończyliśmy część ziemną prac i wieżę. To już widać. Pozostały działania na dachu kościoła.

4. W tym tygodniu kontynuujemy malowanie ławek w parku przykościelnym.

5. We wtorek 23 lipca organizujemy zbiórkę elektrośmieci na pomoc dla Sióstr ze Zgromadzenia Matki Bożej Loretańskiej na Ukrainie. Stare, zepsute telewizory, komputery, telefony komórkowe, lodówki, pralki można zostawić rano przy garażach parafialnych do godziny 11.00.

6. W czwartek święto św. Jakuba Apostoła. Tradycyjnie w tym dniu przyzywamy także wstawiennictwa św. Krzysztofa, patrona podróżnych. Błogosławieństwo pojazdów odbędzie się w przyszłą niedzielę 28 lipca po każdej Mszy św. Samochody i motocykle można zaparkować na terenie parafii z tyłu Urzędu Skarbowego na terenie zielonym. Szlaban będzie otwarty. Przy tej okazji zbierać będziemy przed kościołem ofiary (1 grosz za jeden przejechany kilometr) dla MIVA Polska. To na pojazdy mechaniczne dla misjonarzy pracujących w odległych krajach.

7. Zachęcamy do uczestnictwa w pieszych pielgrzymkach diecezjalnych na Jasną Górę.

8. Polecamy lekturę „Niedzieli” – do nabycia w zakrystii.

9. Wszystkim parafianom i gościom życzymy na nadchodzący tydzień Bożego błogosławieństwa! Szczęść Boże!

10. Pismo Ks. Bpa odwołujące dyspensę.